|
|
   Location: Unfortunately OR | Anyone use this? |
|
|
|
 Elite Veteran
Posts: 600
  Location: Oklahoma & Texas | I do..started Feb 7th..have lost 25 lbs...i love it! |
|
|
|
Veteran
Posts: 186
    Location: Good ole SE Mo | I LOVE it!! I began using the products end of Feb. I feel so great! I have energy, sleeping so much better, have the want to to actually get off the couch and do something. I am down a size and a half. Lately I have not been real good with my eating and that has slowed down the weightloss but I still feel great! It is such a great supplement. |
|
|
|
 John Deere Green
Posts: 12272
       Location: ~Kansas~ | YEP LOVE It.. best stuff ever... I have literally tired everything and these products are the only products that have ever worked for me !!! |
|
|
|
Extreme Veteran
Posts: 393
     
| I have only done the red box so far and I lost about 6lbs and not sure about the inches! Forgot to measure.
I am going to start another one in a week or so.
Should say I didn't mind it other then the shake. but I don't really like any shakes! So I knew it would be hard for me to do.
Edited by SassyPirate 2015-07-27 9:44 AM
|
|
|
|
 Gotta Have a Gray
Posts: 899
       Location: Tex. Panhandle | LOVE it. I havent been great about taking it over the summer break (teacher here and havent had much of a schedule) but i cant NOT live without it during the school year. I sleep better, dont crave sweets/cokes, have more energy and just feel completely better when I take it !!! |
|
|
|
 Professional Amateur
Posts: 6750
       Location: Oklahoma | I've used and sold Xyngular products since 2013. I couldn't haul hard without them! The Child Gone Wild even benefits. She uses Global Blend and takes Xyng prior to competition runs. .I get her focused and ready while a lot of adults need the XR2 to mellow them out to focus.
Great products and company. |
|
|
|
 Vodka for Lunch
     Location: Lala Land | What products is everyone using?? I just hate all the pills and potions that make it seem like it's a 10 step program to lose 5 lbs. |
|
|
|
 Elite Veteran
Posts: 807
    Location: New Mexico | Wanted to bump this again because I just started on Xyngular and would like to hear success/fail stories...TIA! |
|
|
|
 Owner of a ratting catting machine
Posts: 2258
    
| Nothing but success here. Too many stories to type it all out.
I feel amazing.
I also used it to get me off of Diet Coke. I was an 80+ oz a day girl. Now haven't had one in way over a month.
My skin is like a 180 for the better.
Body is tighter, jeans are looser. I like my reflection.
My nutrition is so much better, I learned to eat a new way. I was already grain free and loving it, added the products, and just feel so darn much better about things.
I've been on it since July. It's worked into my budget, and staying there.
|
|
|
|
 Elite Veteran
Posts: 807
    Location: New Mexico |  |
|
|
|
 John Deere Green
Posts: 12272
       Location: ~Kansas~ | I use every product and yes at it 1st it is a lil scary.. but trust me you don't take all of the pills at once.
It is very manageable and easy plans to follow.
This is the Only program that has ever worked for me... I have done it all... been to dieticians... good ol eat less and healthier .... work out more and nada until X came in to my life. |
|
|
|
Regular
Posts: 82
  
| If you are not doing the business aspect, how do you justify the cost of these products? Not to steal the thread, but I have had several comment how expensive the products are... |
|
|
|
 Undercover Amish Mafia Member
Posts: 9991
           Location: Kansas | Two Nickles - 2016-01-25 12:08 PM If you are not doing the business aspect, how do you justify the cost of these products? Not to steal the thread, but I have had several comment how expensive the products are...
I agree, along with several other products. I tried thrive, but I just can't afford to spend $100+ per month on a product that claims you will lose weight. |
|
|
|
 John Deere Green
Posts: 12272
       Location: ~Kansas~ | cost was my biggest concern as well, but I was spending 1200 a month eating out... 450 a month on medications... 300 a month on pop/junk food...our grocery bills used to be 300 a week vs now 100 a week
So we save lots of money by eating healthier and even if I didn't sell I would have the money to buy my products as I use all of them..
What I tell folks who can't afford it or don't think they can.. just buy 1 or 2 products out of each paycheck or save money out of each paycheck until you can afford to buy a kit. Then once you know what products you like etc... just buy a couple a month.
|
|
|